2.5 Kg Osmancık Pirinç
2.5 Kg Osmancık Pirinç

2.5 Kg Osmancık Pirinç

Marka : Sezerler
Fiyat : ₺38,69(KDV Dahil)

Osmancık Pirinç çeşitlerimiz uzun (C) tip birinci sınıf pirinç çeşitleridir. Tohum çeşidi olarak 1997 yılında Edirne Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilmiştir.

Uzun yıllardır ülkemizde yetiştiriciliği yüksektir ve damak tadı olarak idealdir, Pilav yapımında kıvam tutturmak açısından kolay bir üründür.

Mutfakta pişen dilediğiniz yemek türüyle sofralarınızda afiyetle tüketebilirsiniz.

 

Kırık oranı: %4

Bin tane: 23-26 Gram

 

 

  %100 Güvenli Ödeme.
Aynı Gün Kargoya Teslimat.
Tüm Ürünlerde Koşulsuz İade.

 

 

 

 

 

Yetiştirme
Tüm ürünlerimiz Trakya bölgesinde çeltik tarımı için en doğru tarım alanları kullanılarak, geleneksel tarım uygulamalarımız doğrultusunda ağırlıklı yerli tohumlar kullanılarak yetiştirilir.

 

Sulama
Tüm ürettiğimiz pirinç çeşitleri İpsala bölgesinde üretilmekte ve Meriç nehri ile olabildiğince tasarruflu hareket edilerek sulama işlemi yapılmaktadır.

 

İlaçlama ve Gübreleme
Çeltik yetiştiriciliği doğrultusunda kullandığımız tüm tarım ilaçları ve gübreleri Tarım Bakanlığı tarafından izinleri olan ve sağlık açısından hiçbir sorun teşkil etmeyen ürünlerdir.

 

Üretim
Yetiştirdiğimiz tüm çeltik çeşitleri fabrikamıza geldiği andan itibaren özenle işlenip pirinç olarak üretilir ve farklı çeşitlerle karıştırılmadan ürünün saflığı korunarak paketleme işlemine geçilir.

 

Paketleme
Tarladan sofraya kadar geçen sürede tüm ürünlerimiz el değmeden son teknoloji kullanılarak, hijyenik ve sağlıklı ambalajlarda paketlenip satışa sunulmaktadır.